Jak wykończyć łazienkę w stylu loftowym

Wykończenie łazienki to jeden z elementów remontu, który często sprawia problem. Warto w trakcie wykończenia skupić się na jednym wybranym stylu, aby był spójny z wyglądem pozostałych pomieszczeń. Należy starannie wybrać materiały- płytki, armaturę itp., a także dodatki, które sprawią, że łazienka stanie się designerska. Poniżej kilka rad, jak sprawić, żeby nasze pomieszczenie przypominało designerskie łazienki, prosto z katalogu wnętrzarskiego.

Styl loftowy- do jakiej łazienki

Loftowy klimat najlepiej sprawdzi się mimo wszystko w większych pomieszczeniach. Dominujące ciemne barwy mogą przytłoczyć wnętrze, a sam styl przypominający fabrykę lub magazyn okazalej będzie wyglądał w większym metrażu. Mile widziane, jeśli łazienka jest wysoka, co pozwoli np. na wykorzystanie drewnianego stropu. Jeśli lubisz surowość wykończenia, minimalistyczny wygląd, a także zimne materiały- ten styl będzie dla Ciebie.

Materiały w stylu loftowym

Jeśli chcemy, aby nasza łazienka przypominała loftowe, surowe pomieszczenie warto postawić na minimalistyczne akcesoria. Podstawą łazienki designerskiej w stylu loftowym będą stonowane kolory, charakterystyczne dla tego rodzaju wykończenia: biel, czerń i szarość. Warto pamiętać o połączeniu z drewnem, które nieco ociepli wnętrze. Można wykorzystać również cegłę, która bardzo okazale wygląda na ścianie.

Surowe dodatki

Loftowa łazienka lubi futurystyczne dodatki. Designerska łazienka powinna posiadać nowoczesne, metalowe, geometryczne grzejniki i surową armaturę (np w kolorze czarnym). Bardzo modne są w tym sezonie kabiny prysznicowe z dodatkiem czarnego metalu (najlepiej matowym). Jeśli chcesz przyozdobić łazienkę w ciekawe akcesoria, np. pojemnik na mydło, uchwyt na papier toaletowy itp. – warto postawić na betonowe wykończenie. Designerskie łazienki często zawierają różnego rodzaju sztukę- obrazy, figury- nie bój się również tego rodzaju dodatków.

Pamiętając o tych kilku zasadach z łatwością stworzysz unikalne, designerskie wnętrze.

You may also like...