Dziecięca radość z uczenia się

Twoja pociecha narzeka na niedostateczną ilość światła w pokoju? Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi lubią światełka. Zwłaszcza, jak mają ciekawe dla nich kształty. Zwierzę, figury geometryczne, lampka na biurko dla dziecka powinna dobrze mu się kojarzyć. Zwłaszcza, gdy potrzebuje stanowiska, przy którym będzie się uczyć. Jednakże oświetlenie nie powinno być zbyt interesujące. Maluch, czy nastolatek musi mieć warunki do tego, aby się skupić. Nie jest jednak powiedziane, że musi to być jedyne źródło światła.

Jak stworzyć odpowiednie warunki do nauki?

Lampka na biurko dla dziecka ma zachęcać je do przebywania przy stanowisku do pracy. Nie musi być wymyślna, a posiadać pewien dodatek. Kocie uszy doczepione do niej już będą czymś ciekawym. Postaw zatem na drobne dodatki.
Produkty oświetleniowe w pokoju malucha to podstawa. Nieraz najmłodsi mają problem z zaśnięciem. Świetnie sprawdza się pozostawienie odrobiny światła. Wobec tego, oświetlenie do nauki może być także tym, które wyciszy dziecko. Ważne zatem, aby natężenie światła było regulowane. Chłodny, bardziej niebieski kolor w czasie nauki, a cieplejszy przy zasypianiu. Maluch będzie mógł wykonać pracę domową, a potem pójść spać w przyjemnym klimacie.

Odpowiednie oświetlenie warunkiem efektywnej nauki

Należy pamiętać, że gdy maluch idzie do szkoły, to odtąd jego pokój przestaje pełnić funkcję jedynie rozrywkową. Warunki do nauki muszą być ergonomiczne i komfortowe. Oświetlenie nie może męczyć wzroku. Strumień światła powinien być równomierny i jasny. Poza natężeniem światła lampka na biurko dla dziecka musi znajdować się w odpowiednim miejscu. To znaczy, że przestrzeń robocza nie może znajdować się w cieniu. Wobec tego oświetlenie powinno być umieszczone się po przeciwnej stronie od dominującej ręki. Tym sposobem unikniemy problemu, jakim jest zasłanianie światła. Dzięki regulowanemu natężeniu światła będziemy mogli osiągnąć zamierzony efekt. Cieplejszy odpręża i wycisza, więc będziemy chcieli go uniknąć w czasie pracy. Optymalna bartwa światła wynosi 3000-4000 K, gdzie niższa wartość da cieplejszy kolor, a ta druga bardziej neutralny.

 

You may also like...