Jakie są rodzaje narożników tapicerowanych?

Wybór narożnika do salonu to niełatwe zadanie. Mebel ten ma być praktyczny, zapewniać komfort, a jednocześnie ładnie się prezentować. Dlatego jego zakup należy przemyśleć. Jakie są rodzaje narożników tapicerowanych? I na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Rodzaje narożników tapicerowanych

Narożniki tapicerowane dostępne są nie tylko w różnych wariantach kolorystycznych, ale wyróżnia się także kilka rodzajów. Wyróżniamy narożniki w kształcie litery U, modułowe, lewo lub prawostronne, a także z dodatkami, takimi jak funkcja spania albo relaksu. Aby ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy krótką charakterystykę każdego z rodzajów.

Narożnik w kształcie litery U

Ten rodzaj narożnika jest gabarytowo największym modelem. Doskonale sprawdzi się przestrzennych salonach. Gwarantuje wygodę, a także sporo miejsca do siedzenia. Z pewnością wystarczy, gdy odwiedzą Cię niespodziewani goście. W środku możesz postawić stół. Całość będzie się dobrze prezentować.

Narożniki w kształcie litery L

Możesz również wybrać narożniki tapicerowane w kształcie litery L, które z roku na rok zyskują na popularności. Cechują się komfortem użytkowania, a jednocześnie wykorzystują maksymalną przestrzeń, którą zajmują. Większość ma wbudowaną funkcję spania, dzięki czemu sprawdza się jako dodatkowe łóżko. Wybierając ten typ mebla, musisz zwrócić uwagę na jego stronę – prawą lub lewą. Zależy to przede wszystkim od miejsca, w którym chcesz postawić kanapę. Dostępne są również warianty uniwersalne, które umożliwiają zdecydowanie dopiero przy montażu, w którą stronę skierowany ma być mebel.

Narożniki modułowe

W sklepach meblowych znajdziesz także różnego rodzaju narożniki modułowe, które pozwalają dowolnie konfigurować mebel, uwzględniając indywidualne potrzeby. Moduły możesz ze sobą łączyć wedle własnego uznania lub stawiać pomiędzy meblami. Podczas zakupu możesz określić, jakie elementy kanapy są potrzebne, a które zbędne. Narożniki modułowe są bardzo uniwersalne, a także praktyczne. Mebel możesz rozbudować w każdej chwili. Wystarczy, że dokupisz dodatkowy moduł lub kilka. Co więcej, dołączenie modułu jest bardzo proste.

Narożniki z funkcją spania

Świetnym rozwiązaniem są narożniki tapicerowane z funkcją spania. W ciągu dnia służą do relaksu po pracy przy ulubionym serialu, odpoczynku z rodziną czy przyjmowania gości. Natomiast wieczorem wystarczy rozłożyć kanapę, aby stała się łóżkiem. To dobra opcja szczególnie w mieszkaniach o niewielkim metrażu, gdzie nie ma miejsca na łóżko. A dzięki sofie masz nie tylko siedzisko na dzień, ale i dodatkowe miejsce do spania.

Jeśli zdecydujesz się na narożnik z funkcją spania, to weź pod uwagę nie tylko rozmiar mebla, ale również powierzchnię do spania. Dla dwóch osób szerokość powinna wynosić o najmniej 140 cm. Natomiast dla jednej optymalna szerokość to 90 cm.

Narożniki z funkcją relaksu

Wśród narożników tapicerowanych znajdziesz także modele z funkcją relaksu, które pozwalają na dostosowanie siedziska oraz zagłówków do pozycji leżącej. Dzięki temu zapewniasz sobie maksymalny komfort.

You may also like...