Jak ozdobić sypialnię? 5 sprawdzonych sposobów

Płyty winylowe na ścianie to ponadczasowa ozdoba, którą możesz wykorzystać na kilka różnych sposobów. Albumy pięknie prezentują się na ścianie w Twojej sypialni, urządzonej w stylu retro lub vintage. Przeczytaj nasz artykuł i odkryj 5 sprawdzonych metod, jak ozdobić sypialnię, używając winylowych płyt.

Sposób 1: płyty winylowe w dekoracyjnej ramie

Jeśli lubisz eleganckie dekoracje ścienne w stylu vintage, płyty winylowe w ramce drewnianej, PCV lub stalowej będą doskonałym wyborem. Płyty możesz samodzielnie wkomponować w przeszkloną ramkę lub nabyć jako produkt gotowy. W opcji masz ramy z jedną płytą, dwiema lub trzema, a także komplety ramek dostosowanych do popularnych rozmiarów płyt (10”, 12”).

Sposób 2: całe albumy na ścianę

Okładki płyt winylowych są niczym miniaturowe dzieła sztuki. Urzekają przemyślaną kompozycją, kolorystyką i ekspresją. Jeśli brakuje Ci pomysłu, jak ozdobić sypialnię, sięgnij po stylowe, kwadratowe okładki albumów nowoczesnych lub z minionego stulecia. To niebanalna, gustowna ozdoba ścian w Twojej sypialni.

Sposób 3: winyle okrągłe, bez okładki

Kolejnym, nieszablonowym sposobem na kreatywną dekorację ścian w sypialni, są winyle okrągłe, czarne. Świetnie kontrastują one z jasnym tłem i sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru. Czarne winyle posłużą jako ścienne wieszaki lub zastąpią zwykłe, nudne obrazy.

Sposób 4: płyty w ramce z autografami

Kolekcjonujesz winyle i szukasz oryginalnej ozdoby ściennej do salonu? Z pewnością jedną z najbardziej pożądanych i najciekawszych dekoracji są płyty w stylowej ramie z autografami gwiazd. Taki kolekcjonerski rarytas przyciąga wzrok i czyni pomieszczenie naprawdę wyjątkowym.

Sposób 5: płyty na ściennej półce

Jak wyeksponować płyty winylowe na ścianie sypialni? Możesz je umieścić na podwieszanej półce lub zorganizować niewielką, ścienną biblioteczkę tak, by widzieć okładki poszczególnych albumów. Biblioteczka pięknie wygląda, osłania ścianę, a Ty szybko sięgniesz po wybrany winyl, gdy zapragniesz się wyciszyć i zrelaksować.

You may also like...