Solidne meble drewniane

Zakup nowych mebli do mieszkania powinien być przemyślany, ponieważ mają nam posłużyć przynajmniej kilka lat. Meble z płyty MDF są niedrogie i mogą wyglądem przypominać drewno. Jeśli chodzi o trwałość, to solidne meble drewniane wygrywają z płytą MDF i wraz z wiekiem nabierają szlachetności. Dlaczego warto kupić meble z litego drewna i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Kiedy decydujemy się na drewno w mieszkaniu, powinniśmy pamiętać przede wszystkim, że drewniana szafa czy komoda wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Powierzchnie drewniane musimy czyścić przy pomocy specjalnych preparatów oraz woskować je od czasu do czasu. Nawet najbardziej solidne meble drewniane nie lubią wilgoci, dlatego niedopuszczalne jest wycieranie ich mokrą ścierką, co w przypadku płyty MDF jest możliwe.
Meble z litego drewna charakteryzują się niepowtarzalnością. Zdarza się, że skrzydła drzwiowe tej samej szafy czy bieliźniarki różnią się wyglądem, poprzez inne ułożenie słojów oraz zróżnicowanie kolorystyczne. Taki wygląd mebli sprawia, że pomieszczenie jest wyjątkowo eleganckie i oryginalne. Na rynku sprzedażowym natrafimy też na meble z litego drewna malowane. Ostatnimi czasy największą popularnością cieszą się białe drewniane meble w stylu rustykalnym lub skandynawskim.

 

Solidne meble drewniane będą cięższe niż te z płyty. Kiedy lubimy często przemeblowywać pokój, warto mieć na uwadze, że, aby przesunąć meble z litego drewna, takie jak szafa czy kredens, potrzeba co najmniej dwóch osób.
Zakup drewnianych mebli, to zdecydowanie inwestycja na lata. Wystarczy spojrzeć na ceny mebli z lat pięćdziesiątych lub sześćdziesiątych, które nie tracą na wartości, tak jak w przypadku mebli z płyty, czy ze sklejki.
Drewno w domu stwarza ciepły i przytulny klimat. Poza tym meble z litego drewna przyjemnie pachną. Kiedy nie mamy wystarczająco gotówki, aby ustawić solidne meble drewniane w całym mieszkaniu, warto kupić chociaż szafę lub komodę, aby podnieść walory estetyczne wnętrza i cieszyć się z użytkowania naprawdę porządnych mebli.

You may also like...