Jaki materac wybrać?

Od jakości materaca zależy jakość naszego snu. A przecież to, czy jesteśmy wypoczęci bezpośrednio wpływa na całokształt naszego życia. Dlatego przed wyborem materaca warto się zapoznać z podstawowymi cechami tych akcesoriów.

Jakie typy materacy są dostępne na rynku?

Obecnie w sprzedaży znajdziemy trzy podstawowe warianty materacy:
– bonellowe
– kieszeniowe
– multipocket

Co to są materace bonellowe?

W dużym skrócie to pradziadkowie obecnie używanych materacy. Po zdarciu warstwy wierzchniej, zobaczymy rzędy sprężyn zamontowanych na podłożu. Te materace niestety mają opinię niewygodnych i bynajmniej nie bez powodu. Regularnie się zdarza, że sprężyny zaczynają same wyzierać spod materiału i kłuć leżącego.

Charakterystyka materacy kieszeniowych

To już wyższy stopień zaawansowania w rozwoju materacy. Tutaj każda sprężyna umieszczona jest w osobnej przestrzeni. Dzięki temu ciężar leżącej osoby o wiele lepiej się rozkłada.

Materace Multipocket

W teorii jest to po prostu odmiana materacy kieszeniowych. W praktyce mają one mocno odmienne właściwości. Tutaj mamy do czynienia z większą niewielkich sprężyn umieszczonych w niewielkich kieszonkach. Zagęszczenie elementów nośnych zazwyczaj jest mniej więcej dwa razy większe, co daje użytkownikowi większą wygodę.

You may also like...