Muzyka do sprzątania

Wielu z nas ma swoje sposoby na sprzątanie. Jedni zabierają się do niego szybko i wszystko idzie im niesamowicie sprawni. Drudzy powoli organizują swoje plany zadań związanych ze sprzątaniem na dany dzień i w razie czego są gotowi, aby odłożyć coś na dzień późniejszy nie przejmując się zbytnio tym, aby określony dzień był ich przysłowiowym deadlinem, gdy wiedzą, że znajdą czas na sprzątanie również w dniu następnym.

 

W zależności od perspektywy każdy inaczej podchodzi do kwestii sprzątania-jednym bardzo zależy, aby wszystko było szybko załatwione i mieć cały proces sprzątania już za sobą a inni stwierdzą, że nie jest to aż tak wielka sprawa, aby się tym stresować i na wszystko znajdują czas. Nie jest jednak tajemnicą, że każdy chciałby mieć porządek w swojej przestrzeni. Są różne metody, aby przyśpieszyć proces sprzątania. Dzisiaj jednak skupimy się na tej jednej konkretnej jaką jest muzyka przy sprzątaniu. Dobierając sobie energiczne utwory, idealne właśnie do samego sprzątania i włączając je sobie poprzez głośnik lub poprzez słuchawki możemy zyskać dużo pozytywnej energii i chęci do pracy to z kolei sprawi, że wszystko będziemy robić trzy razy sprawniej i szybciej. Są przypadki, w których również dobranie ulubionej muzyki może być dla nas efektywne w trakcie sprzątania, ale niestety nie zawsze tak jest-jeśli w trakcie sprzątania potrzebujesz dużej koncentracji, aby wszystko poszło sprawnie i szybko to prawdopodobnie nie ułatwi Ci tego Twoja ulubiona playlista.

 

Jeśli nie jesteś zaangażowanym słuchaczem i potrafisz zachować pewien dystans tudzież ambiwalentny stosunek do tego, co gra właśnie w Twoich uszach to jak najbardziej-włączenie ulubionej piosenki/playlisty nie będzie dla Ciebie przeszkodą. Jednakże jeśli mocno angażujesz się we wsłuchiwanie się w swoje ulubione kawałki muzyczne to prawdopodobnie będzie to dla Ciebie pewna forma rozpraszacza, gdyż część Twojej uwagi być może faktycznie skupi się na zadaniach, jakie sobie postawisz, ale jakaś część Ciebie będzie nadal skupiona na odtwarzanym utworze. Każdy powinien znaleźć swoja własną metodę, która ułatwia i przyśpiesza mu proces sprzątania, jednakże nie należy zapominać przy tym o efektywności naszego celu, jakim jest doprowadzenie naszej przestrzeni do porządku.

You may also like...