Jak uszyć firankę na okno balkonowe czyli czy warto samodzielnie uszyć firankę?

Okno balkonowe najczęściej ma dużą powierzchnię, dlatego należy dobrze przemyśleć, jak ją zagospodarować. Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie okna bez zasłon, ale nie wszyscy lubią taką otwartość.

Jak uszyć firankę na okno balkonowe?

Można też zainwestować w gotowe firanki, które zakryją zarówno okno balkonowe, jak i drzwi. Nadają się do zamontowania nie tylko w mieszkaniu w bloku, ale również w domku jednorodzinnym. Wszystko zależy od wielkości okna, które mają zakryć, również od tego, czy balkon jest otwierany. Czasami warto się zastanowić jak uszyć firankę na okno balkonowe samodzielnie. Można w ten sposób poważnie zmniejszyć koszty i jednocześnie wykreować ozdobę okna na miarę potrzeb.

Dlaczego upięcie firan ma wpływ na okno balkonowe?

Upięcie firan zależy od wielu czynników, które występują w domu, jeżeli balkon jest często otwierany, to zasłony będą nieustannie poruszane i łatwo się zabrudzą, dlatego lepiej skorzystać z upięcia albo wybrać materiał niewymagający prasowania. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się rolety albo firanki makarony swobodnie zwisające i nieblokujące otwieranych okien. Nie sprawdzą się w takim przypadku firanki panelowe, które będą zaginać się przy każdym odsunięciu. Czasami do zasłonek warto zamontować obciążniki, utrzymają ją w miejscu w trakcie silnych przeciągów. Jeżeli w domu są zwierzęta lub małe dzieci trzeba wziąć pod uwagę, że mogą zostać zniszczone lub zerwane, dlatego najlepiej, żeby nie dosięgały podłogi. Samodzielne wykonanie zasłon jest nie lada wyzwaniem, dlatego lepiej zainwestować w gotowy produkt. Spełni wszystkie wymagania i nie przysporzy kłopotów z upinaniem i wieszaniem. Ewentualną alternatywą jest zamówienie całego zestawu firanowego w profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w projektowaniu i zakładaniu w domu klienta. Czasami nie warto oszczędzać na tak kluczowych elementach pomieszczenia, jak zasłony. Zbyt rzucają się w oczy, by mogły być byle jakie, stanowią bardzo ważną dekorację każdego salonu i ich wygląd nie może być pozostawiony przypadkowi.

You may also like...