Jak wybrać wannę wolnostojącą?

Nadanie łazience niepowtarzalnego stylu nie należy do łatwych zadań. W końcu to takie miejsce, które powinno być nie tylko komfortowe, ale także praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Nadanie łazience wyjątkowego charakteru można osiągnąć poprzez umieszczeniu w niej wanny wolnostojącej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny wolnostojącej?

W dzisiejszych czasach w sklepach nie brakuje wanien różnego rodzaju: wolnostojące, do zabudowy, narożne… Każdy znajdzie odpowiednią dla siebie, pasująca do łazienki. Poszukując idealnej wanny należy skupić się na takich aspektach jak: styl, materiał, rozmiar, sposób montażu i cena. Warto też wybrać taką wannę, która będzie pasowała do naszego stylu życia. Obecnie wanny wolnostojące corciano.pl/wanny-wolnostojace są jednym z najgorętszych trendów i wielu ludzi chętnie się na nie decyduje. Na ich korzyść przemawia to, że stosunkowo łatwo wpasować je w niemal każdą przestrzeń i nie wymagają montażu do ściany.

Rodzaje wanien wolnostojących

Bardzo popularne są modele o klasycznym, regularnym kształcie, które przywodzą na myśl te XIX – wieczne. Współczesne wanny wolnostojące są jednak pozbawione sztywnych nóżek u podstawy, a także zyskały bardziej elegancki design. Są też dłuższe i mają prostokątny kształt, przez co wymagają sporo miejsca. Przeciwieństwem są wanny owalne, symetryczne, dość popularne w mieszkaniach lub mniejszych domach, w których liczy się przestrzeń. Takie wanny mają bardziej nowoczesny wygląd, który dobrze kontrastuje z ostrzejszymi narożnikami. Dla tych, którzy cenią sobie oryginalność przeznaczone są wanny wolnostojące asymetryczne, które po jednej stronie są nieco wyżej pochylone, by zapewnić wsparcie dla pleców i szyi podczas kąpieli.

Z jakiego materiału wybrać wannę?

Przy wyborze wanny z najlepszego materiału należy się kierować ceną i wygodą. Te dwa czynniki są kluczowe. Każdy materiał jest inny w dotyku, więc dobrze jest sprawdzić, który z nich jest dla nas najprzyjemniejszy. Kąpiele w wannie powinny sprzyjać relaksowi, dlatego bardzo ważne jest czy materiał będzie nam odpowiadał. Jednak najwygodniejszy materiał może być również dość drogi, więc przed zakupem trzeba się dobrze zastanowić, czy wanna nie pochłonie większości budżetu przeznaczonego na całą łazienkę. Obecnie na rynku można wybierać spośród wanien akrylowych, porcelanowych, marmurowych, a nawet z włókna szklanego, miedzianych lub tak ekstrawagancjach jak drewnianych czy z żywicy kamiennej. Dla każdego coś się znajdzie. W zależności od zasobności od zasobności portfela.

You may also like...