Drewniane drzwi- solidny zakup na lata

Estetyczny wygląd pomieszczeń zapewniają nie tylko meble i elementy dekoracyjne, ale też solidne okna, parapety oraz drzwi. O ile przy montażu drzwi wejściowych, raczej nie oszczędzamy na materiałach, o tyle drzwi wewnętrzne traktujemy często po macoszemu. Drzwi wewnętrzne z litego drewna są trwalsze od tych z płyty oraz stanowią zakup na lata. Jakie drewniane drzwi wybrać do mieszkania?

 

Drzwi z płyty MDF będą z pewnością tańsze, ale szybciej też ulegają zniszczeniom. Po dziesięciu latach drzwi wewnętrzne z litego drewna prezentują się nadal pięknie, natomiast drzwi z płyty mają odpryski, zadrapania i zgrubienia. Oczywiście, jeśli przez te dziesięć lat zaniedbamy nasze drewniane drzwi, mogą one również ulec zniszczeniu.
Kupując drzwi wewnętrzne z litego drewna mamy do wyboru kilka opcji. Możemy nabyć drewniane drzwi olejowane, tradycyjne lub malowane. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i mebli oraz stylu panującym we wnętrzu. Ciężkie i ciemne drewniane drzwi nie pasują do lekkiego stylu skandynawskiego, ale drzwi wewnętrzne z litego drewna malowane na biało, będą jak najbardziej spójne z charakterem pomieszczenia.

 

Drewniane drzwi możemy zamówić przez internet. Pamiętajmy jedynie, że takie produkty są bardzo ciężkie i często musimy zadbać o przeniesienie ich na piętro, ponieważ kurierzy nie świadczą zazwyczaj tego typu usług. Profesjonalne firmy zajmujące się sprzedażą wysyłkową mebli i drzwi, oferują zazwyczaj własny transport oraz montaż za opłatą. Warto skorzystać z tej opcji, gdyż drzwi wewnętrzne z litego drewna muszą być zamontowane przez profesjonalistę, albo co najmniej osobę, która drewniane drzwi montowała już kilkukrotnie.
Aby cieszyć się pięknem i elegancją drewna, musimy pamiętać o odpowiednim czyszczeniu. Specjalne preparaty oraz woskowanie pomogą nam utrzymać nasze drzwi wewnętrzne z litego drewna w idealnym stanie.

You may also like...