Antresola w bloku

Kiedy mamy niewielką przestrzeń w mieszkaniu, liczy się przede wszystkim sprytne ustawienie mebli i funkcjonalność pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem będą zatem wszystkie meble modułowe oraz antresola. Antresola w bloku, gdzie wysokość od podłogi do sufitu to maksymalnie cztery metry, może być nie lada wyzwaniem, ale, jeśli zależy nam na dodatkowym miejscu, warto rozważyć jej budowę.

Sypialnia na antresoli pozwala wykorzystać miejsce pod spodem oraz stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego umeblowania.
Budowę antresoli najlepiej zlecić doświadczonym fachowcom. Konstrukcja musi być stabilna, dlatego, jeśli nie mamy sprzętu, ani wprawy w tego typu budowlach, nie powinniśmy eksperymentować.
Antresola w bloku nie może być wysoka i najprawdopodobniej nie będziemy mogli swobodnie stanąć. Miejsca powinno być tyle, aby można było usiąść na łóżku, bez obijania głowy o sufit.
Sypialnia na antresoli może być urozmaicona montażem półek na książki, zamocowaniem lampki nocnej lub świetlnych kul dekoracyjnych.

Jeśli szukamy inspiracji możemy sięgnąć po gotowe pomysły z internetu. Pamiętajmy jednak, że o ile sypialnia na antresoli w kamienicy lub domu jednorodzinnym stwarza mnóstwo okazji do interpretacji, o tyle antresola w bloku zawęża nasz wybór do kilku opcji.
Bardzo popularna jest sypialnia na antresoli z myślą o dzieciach. Zwłaszcza, gdy musimy urządzić pokój dla rodzeństwa, antresola w bloku będzie idealna.

You may also like...