Jaką baterię do bidetu wybrać?

Bidet to praktyczne rozwiązanie ułatwiające utrzymywanie higieny intymnej. Przez wiele lat w polskich domach pojawiały się one stosunkowo rzadko, jednak obecnie coraz więcej naszych rodaków przekonuje się, że bidet w łazience to doskonały pomysł. Aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe warto zainwestować w specjalną baterię łazienkową, która nieco różni się od tych montowanych na umywalce. Czym warto kierować się przy jej zakupie?

Czy warto mieć w łazience bidet?

Zanim zdecydujemy się na zamontowanie bidetu i dopasowanie do niego odpowiedniej baterii, warto zastanowić się, jakie zalety niesie on ze sobą.

Jego największą zaletą jest to, że ułatwia życie i podnosi jego komfort. Dzięki niemu w każdej chwili możemy zdecydować się na odświeżenie się, nawet jeżeli nie mamy wystarczającej ilości czasu, aby wziąć prysznic czy kąpiel. Instalacja bidetu jest szczególnie wskazana w łazienkach osób starszych lub niepełnosprawnych, dzięki czemu mogą utrzymać wysoki poziom higieny osobistej, mimo trudności w samodzielnym poruszaniu się. Z rozwiązania tego chętnie korzystają kobiety w czasie menstruacji, podczas której zachowanie czystości jest bardzo ważne. Praktyka pokazuje, że osoby, które raz odważyły się na wypróbowanie bidetu, nie chcą już z niego rezygnować – nawet po przeprowadzce do innego mieszkania.

Czym wyróżnia się bateria do bidetu?

Baterie bidetowe są nieco bardziej rozbudowę niż tradycyjne baterie łazienkowe – jednak posobnie jak one dostępne są w wielu kształtach, odcieniach i wykończeniu. Wyróżnia je głównie krótsza wylewka oraz ruchomy perlator, który pozwala na ustawienie strumienia pod optymalnym kątem. Wybierając baterię do bidetu duże znaczenie ma jej funkcjonalność – dobrze, jeżeli jest ona lekko pochylona oraz ma podniesiony do góry uchwyt. Najłatwiejsze w obsłudze są modele jednouchwytowe. Bidet zazwyczaj umieszczony jest obok miski ustępowej, dlatego, aby zachować spójną i harmoniczną aranżację warto postawić na baterię o takim samym wzornictwie.

You may also like...