Żaluzje drewniane na okno balkonowe czyli jak wybrać drewniane żaluzje?

Wielu szczęśliwych posiadaczy dużych okien balkonowych boryka się z problem nadmiernego światła w lecie oraz ciekawością sąsiadów.

Żaluzje drewniane na okno balkonowe

Istnieje wiele interesujących rozwiązań tego problemu. Jednym z nich są żaluzje drewniane na okno balkonowe. Najczęściej wykonane są z różnego rodzaju drewna, tak że dopasowanie ich do mebli znajdujących się w pomieszczeniu nie będzie problemem. Drewno występuje w różnych odcieniach od bardzo jasne do często dość ciemnej barwy, co pozwala zaspokoić wymagające gusta. Naturalne kolory bardzo ładnie komponują się z każdym wnętrzem od industrialnego po rustykalne. Rolety drewniane są bardzo estetycznie wykonane. Górny mechanizm sterujący ulokowany jest w zamaskowanej część,i do której zwijają się lamele, jak jest potrzeba, aby były schowane. Pojedyncze elementy połączone są taśmą kolorystycznie dopasowaną do lameli, a przesuwane są za pomocą drewnianej gałki. Żaluzje prezentują się estetycznie i ładnie nie tylko od środka, ale również z zewnątrz i są dodatkową ozdobą fasady domu.

Do czego służą drewniane żaluzje?

Zadaniem tego typu osłony jest przede wszystkim ochrona przed nasłonecznieniem i nagrzaniem w pomieszczenia w upalne dni. Szerokość lameli jest bardzo różna , w zależności od potrzeby można wybrać inną. Żaluzje drewniane zapewniają nie tylko cień, ale z uwagi na grubość lameli obniżają też temperaturę zasłanianego pokoju. Najszersze lamele ustawione w pozycji otwartej pozwalają wpaść do środka dużo większej ilości światła, dzięki czemu powstaje przyjemy półcień. Instalując drewniane panele, trzeba pamiętać o wentylacji, ponieważ zawilgocone listewki bardzo szybko się odkształcają, nie spełniając pokładanych w nich oczekiwań. Mogą być stosowane w kuchni, ale warunkiem koniecznym jest bardzo dobrze wentylowane pomieszczenie. Natomiast kompletnie nie nadają się do okien dachowych. Żaluzje drewniane dzielimy na trzy grupy: drewniane wykonane ze specjalnego rodzaju drewna o dużej wytrzymałości i trwałości; laminowane ozdabiane bardzo często dekorem i bambusowe produkowane z listewek bambusa.

 

You may also like...