Piekarnik i zmywarka w jednym słupku czyli jak ustawić sprzęt AGD w kuchni?

Planując zagospodarowanie kuchni, należy wziąć po uwagę wszystkie aspekty techniczne, potrzebne do zagospodarowania pomieszczenia. Jeżeli pojawia się możliwość samodzielnego zamontowania linii elektrycznej i ustalenie punktów odbioru to jest nadzieja na przewidzenie wszelkich potrzebnych ujęć. Nie zawsze ilość przyłączy elektrycznych odpowiada, zapotrzebowaniom mieszkańców i w związku z tym problemem trzeba inaczej rozłożyć potrzebne sprzęty AGD.

Piekarnik i zmywarka w jednym słupku

Pojedynczym słupkiem zazwyczaj jest lodówka, chociażby ze względu na swoją wysokość. Kierując się ergonomią, nie zakłada się na niej żadnych urządzeń, ponieważ byłyby niedostępne. Czasami trzeba przedmioty grupować, aby mogły być podłączone w jednym miejscu. Nie wszystkie sprzęty można ustawiać w jednej kolumnie. Najczęściej piekarnik i zmywarka w jednym słupku są ustawiane, ze względu na dostępność do każdego urządzenia. Drzwiczki do zmywarki są zazwyczaj uchylne w taki sposób, że naczynia wkłada się z góry.

Jak pogrupować AGD?

Natomiast piekarnik na wysokości rąk jest najlepszym rozwiązaniem, nie trzeba schylać się i nadwyrężać kręgosłupa wyjmując ciężkie pojemniki z jedzeniem. Nie wszyscy zalecają taką konfigurację, ponieważ pod wpływem pary wodnej ze zmywarki mogą rozszczelnić się zespolone szyby drzwiczek. Słupek z dwoma urządzeniami tworzy się również z piekarnika i kuchenki mikrofalowej albo ekspresu do kawy. Ze zmywarką nie powinno się łączyć kuchenki mikrofalowej i parownika, ze względu na większe ryzyko uszkodzeń technicznych. Możliwe są słupki z trzema urządzeniami, ale do tego potrzebny jest specjalny sprzęt kompaktowy. Montując różne instalacje kuchenne, trzeba dobrze sprawdzić, które mogą funkcjonować w parach, aby nie narobić sobie problemu, uszkadzając świeżo zakupiony sprzęt. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie sprzętu pojedynczo, ale nie wszystkie kuchnie przygotowane są do takiej rozrzutności miejscem, dlatego zagęszczając, trzeba przede wszystkim patrzeć na ergonomię. Wygodne poruszanie i szybki i łatwy dostęp do urządzeń zdecydowanie ułatwia i uprzyjemnia pracę w kuchni.

 

You may also like...