Jak usunąć tłuste plamy ze ścian

Zatłuszczone powierzchnie wyglądają niechlujnie i brzydko. Nawet najpiękniejsze meble lub designerska aranżacja nie zachwycają, gdy na ścianie znajdują się tłuste plamy. Usuwanie tłustych plam nie zawsze jest łatwe. Możemy w tym celu użyć specjalnych preparatów lub spróbować je zmyć przy pomocy domowych sposobów. Jak usunąć tłuste plamy ze ścian, żeby nie straszyły swoim wyglądem?

 

Najważniejszą kwestią podczas likwidowania plam jest natychmiastowe działanie. Kiedy zauważymy tłustą plamę, powinniśmy ją jak najszybciej usunąć, ponieważ po pewnym czasie może się okazać, że nie jesteśmy w stanie się jej pozbyć.
Usuwanie tłustych plam domowymi środkami, możemy zacząć od nałożenia na plamy odrobiny mąki ziemniaczanej. Mąkę nakładamy na sucho i wcieramy w palmę, a następnie zwilżoną ścierką czyścimy powierzchnię.
Kiedy nie wiemy, jak usunąć tłuste plamy ze ścian, warto sięgnąć po piankę do golenia lub płyn do szyb. Oba preparaty wykazują skuteczność, jeśli plamy są świeże. Usuwanie tłustych plam, które są już stare nie obędzie się bez specjalnych środków, które kupimy w gospodarstwie domowym lub dużym markecie.

Kiedy mamy do czynienia ze starymi plamami, może się okazać, że potrzebny będzie remont. Takie usuwanie tłustych plam jest najbardziej skuteczne, ale niestety pracochłonne i wymagające określonych funduszy. Nie wystarczy bowiem nałożyć farbę, aby uzyskać efekt czystych powierzchni. W tym wypadku konieczne będzie ścieranie warstwy farby, szpachlowanie oraz niekiedy tynkowanie.
Jeśli nie wiemy, jak usunąć tłuste plamy ze ścian, możemy poszukać rozwiązań w internecie. Znajdziemy tam mnóstwo porad i trików, które ułatwią nam pozbycie się nieestetycznych tłustych plam z różnych powierzchni.

You may also like...