Dekoracje na stół do jadalni czyli jak udekorować stół?

Jadalnia jest miejscem, gdzie gromadzi się cała rodzina zarówno podczas szczególnych świąt, jak i w przypadku codziennego spożywania posiłku. Odpowiednio przyozdobiony stół zawsze zachęca, aby spędzić przy nim jak najwięcej czasu. Dekoracje na stół do jadalni można zmieniać w zależności od pory roku i preferencji osoby je wykonującej. Nie muszą być wykonane przez profesjonalistów, chociaż wiadomo, że takie są najpiękniejsze, można samodzielnie wykonywać różnego rodzaju dekoracje.

Jak dostosować stół do pory roku?

Każda pora roku charakteryzuje się jakimiś niepowtarzalnymi elementami, które można ustawić na stole. Wiosna jest szczególna w tym wypadku. Przede wszystkim Wielkanoc niesie ze sobą dużo możliwości wykonania ciekawych ozdób, związanych z jajkami, zajączkami, pastelowymi kolorami, które królują przy stole. Wiosna to również żółte forsycje rozkwitające powoli w ozdobnym wazonie, również pięknie pachnące hiacynty pogrupowane kolorystycznie i ustawione w ozdobnych osłonkach na doniczki. Obecne są również pierwiosnki i inne pierwsze kwiatki.

Dekoracje na stół do jadalni

Latem najlepiej prezentują się dojrzałe owoce w koszykach albo na szklanych paterach. Ilość kwiatów jest tak ogromna, że najciekawsze są bukiety łąkowe. Kwiaty w wazonie można zmieniać bardzo często, poczynając od piwonii, poprzez mieczyki, irysy na astrach kończąc. Ogromny wybór pozwala często zmieniać dekorację stołu. Naturalne kwiaty są najlepszą ozdobą, ich zapach, bujna lenia kolorystyka przyciągają wzrok. Jesienią kwiaty też pojawiają się na stołach, ale już nie ma tylu ciekawych rodzajów. Prym wiodą marcinki i michałki uwodzące pięknymi barwami. W osłonkach na doniczki można ustawiać wrzosy, których kolory o tej porze roku są szczególnie przyciągające. Następne w kolejności pokazują się dynie kasztany i liście. Są bardzo plastyczne elementy ozdobne. Świetnie nadają się do wykonania dekoracji, nie tylko stołowych, ale również przed wejściem do domu albo na tarasie. Listopad to okres pięknych, kolorowych chryzantem, które w polskiej kulturze nie mają najlepszych konotacji. Zima to najgorszy okres, ponieważ po świętach Bożego Narodzenia i Sylwestrze i dekoracjach stołowych pojawia się marazm, aż do wiosny.

You may also like...