Projekt jadalni z salonem czyli jak zaprojektować kuchnię, jadalnię i salon?

Projektując rozkład mieszkania, trzeba podjąć od razu decyzję, czy kuchnia będzie połączona z jadalnią, czy będzie stanowiła oddzielne pomieszczenie.

Projekt jadalni z salonem

Każdy pomysł ma swoje wady i zalety. Projekt jadalni z salonem prowadzi do stworzenia całego ciągu komunikacyjnego, który dla jednych jest ułatwieniem, dla drugich stanowi poważne utrudnienie. Zaletą jest możliwość porozumiewania się mieszkańców między sobą bez niepotrzebnego przekrzykiwania się. Wszyscy siedzący w salonie są mimochodem obecni w życiu toczącym się w kuchni, a tym samym są angażowani w przygotowywanie posiłków i sprzątanie stołu jadalnego, a także biorą aktywny udział w organizacji życia rodzinnego. Natomiast osoby przygotowujące posiłek mogą w wygodny sposób kontrolować pozostałych członków rodziny, a także sprawdzać ich zaangażowanie w niezbędne dla rodziny działania.

Jakie są wady i zalety otwartej i zamkniętej kuchni?

Otwarta kuchnia pozwala się integrować rodzinie i razem uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach. W kuchni z jadalnią oddzielonych od living roomu nie ma problemu z rozchodzącymi się zapachami gotowanych posiłków, które pomimo świetnie działających pochłaniaczy powietrza przenikają do innych pomieszczeń. Później okazuje się, że ubrania przesiąknięte są spalonym tłuszczem. Jest to bardzo wygodne, że zamykając drzwi do kuchni, zostawia się tam wszystkie nieprzyjemne zapachy. Bardzo ważną zaletą oddzielonych pomieszczeń jest brak przymusu sprzątania na bieżąco. Przygotowanie posiłków, jak wiadomo, wymaga wysiłku i wykorzystania wielu naczyń i garnków. Nie zawsze można na bieżąco myć je albo lokować w zmywarce, czasami efekty działań są bardzo widoczne i przeszkadzają każdemu estecie. Dlatego zamkniecie drzwi do kuchni i schowanie tam nieporządku bywa doskonałym rozwiązanie. Wiadomo, że najlepiej posprzątać od razu, ale nie zawsze są do tego siły i chęci, szczególnie po długim okresie spędzonym na przygotowaniu posiłku. Zamknięte drzwi chowają cały bałagan i pozwalają doprowadzić go do porządku przy nadarzającej się okazji. Każdy rozkład mieszkania jest przystosowany dla ludzi o różnym charakterze i potrzebach

You may also like...