Jak ukryć rury?

Każda osoba, która mieszka w bloku z tak zwanego starego budownictwa się doskonale, z jakimi problemami musi się liczyć. Dotyczą one między innymi kwestii… estetycznych. Rzeczy, które obecnie rozwiązywane są w inny, nieinwazyjne sposób mogą być estetycznym koszmarem. Przykładem mogą być wyeksponowane rury grzewcze, gazowe czy sanitarne. Obecnie ukrywane w ścianach czy podłogach, niegdyś pozostawione na widoku. Co z nimi robić? Przyzwyczaić się i zapomnieć? A może jednak zamaskować? Jest jeszcze jedna możliwość, która zyskuje coraz większą popularność, a mianowicie… wyeksponowane rur i zrobienie z nich części aranżacji. Zacznijmy jednak od maskowania.

Jak zamaskować rury?

Sposobów na zamaskowania rur jest kilka. Po pierwsze możemy je oczywiście ukryć, na przykład w zabudowanej szafce, za zasobami czy różnymi meblami. Można też zasłonić je przy pomocy płyty kartonowo-gipsowej. Można w ten sposób ukryć samą rurę bądź całą ścianę, co da rewelacyjne efekty, choć jednocześnie trochę zmniejszy powierzchnię pomieszczenia. Oczywiście rury można także zwyczajnie pomalować na kolor ścian które się pod nimi znajdują, lub też na dominujący kolor na tapecie.

Rury jako dekoracja – czy to ma sens?

Coraz więcej osób zamiast ukrywać rur decyduje się na ich wyeksponowane. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się jednak przede wszystkim we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu. Mogą to być wnętrza industrialne bądź skandynawskim. Rury stają się elementem aranżacji, samodzielną dekoracją. W jaki sposób można rury wyeksponować? Niż na na przykład odpowiedni o je pomalować. Ciekawym wyjściem może być farbą w odcieniu różowego złota. W wielu wnętrzach sprawdzi się także po prostu pomalowane ich na czarno, przez co pasować będą do dekoracji i sprzętów. Rury można także wyeksponować w inny sposób. Można ozdobić je łańcuchem ledowych lampek, co da ładny dekoracyjny efekt. Innym pomysłem jest pęknięcie rur sznurkiem, na przykład z juty. Będzie to pasować do wielu wnętrz.

You may also like...