Porządki po remoncie lub przebudowie

Planując prace budowlane polegające na generalnym remoncie lub przebudowie mieszkań i domów jednorodzinnych warto zadbać o prawidłowe zagospodarowanie odpadów. Podczas różnego rodzaju prac budowlanych i rozbiórkowych pewnego problemu nastręcza pozbycie się gruzu. Nie możemy wysypać go przecież byle gdzie lub zakopać w ogrodzie.

 

Najprostszym rozwiązaniem będzie zamówienie kontenera na gruz. Na rynku istnieje sporo firm wywozowych, które zajmują się dostarczaniem kontenerów o różnej pojemności pod wskazany adres. Cena takiej usługi jest bardzo przystępna. Kontener można zamówić telefonicznie lub przez Internet, a jego zamówienie w pełni rozwiązuje problem wywozu odpadów po remoncie. Innym rozwiązaniem może być analiza ogłoszeń w prasie lub internecie typu „przyjmę gruz”. Często zamieszczają je właściciele prywatnych posesji, którzy chcą podnieść teren, wybudować lub utwardzić podjazd. Jeśli znajdziemy takie ogłoszenie, pozostanie nam tylko przetransportować gruz do miejsca docelowego. Niestety, w tym przypadku będziemy musieli liczyć się z kosztami paliwa i transportu. Możemy też stracić sporo cennego czasu na szukanie potencjalnego odbiorcy gruzu.

 

Czy nie lepiej wydać kilka złotych więcej, a zyskać święty spokój i zapewnić porządek na placu budowy? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Każdy inwestor powinien zadbać o prawidłową selekcję i wywóz odpadów budowlanych. Wynika to nie tylko ze zwykłej przyzwoitości, ale też z obowiązujących regulacji prawnych. Troska o stan środowiska naturalnego poprzez właściwe gospodarowanie odpadami należy do naszych podstawowych obowiązków. Godne potępienia są przypadki wywożenia śmieci lub gruzu do lasu. Na szczęście surowość kar i ekologiczna czujność obywateli przykróciła trochę ten niecny proceder. Wiosenna pogoda coraz bardziej sprzyja pracom porządkowym i budowlanym na naszych działkach i posesjach. Zadbajmy więc nie tylko o nasze zdrowie, ale też o bezpieczny wywóz odpadów i nieczystości po różnego rodzaju pracach porządkowych lub budowlanych.

You may also like...